4 טיפים קלים לתחזוקת תכשיטים כדי לשמור על הניצוץ שלהם

התכשיטים המשובחים שלכם הם מזכרת יקרה המיועדת לדורות האחרונים. עם זאת, תכשיטים מועדים גם לשחיקה. אם אתם עונדים את טבעת האירוסין היקרה שלכם או טבעת הנישואין מדי יום זה עלול לגרום למתכות ולאבנים לאבד במהירות את הברק שלהן.

 

ללמוד לטפל בתכשיטים באופן הנכון ישמור עליהם בצורה הטובה ביותר האפשרית. המשיכו לקרוא על הטיפים לניקוי ותחזוקת תכשיטים שלפניכם כדי לוודא שאתם נהנים מתכונות התכשיטים שלכם לאורך שנים.

1. אחסון בטוח הוא המפתח

נקיטת אמצעי זהירות כדי לשמור על ניקיון ובטיחות התכשיטים תמזער את כאבי ההתמודדות עם תכשיטים מוכתמים בהמשך, ותחסוך לכם זמן וכסף בטווח הארוך. שמרו תמיד את התכשיטים שלכם במקום נקי ויבש, כשכל פריט מופרד כדי למנוע מהם לשרוט זה את זה. אם אין לכם קופסת תכשיטים בהישג יד, עטיפת כל חלק בנפרד בבד רך תעשה את העבודה.

2. אנשי מקצוע יודעים הכי טוב

ככלל אצבע רגיל, עליכם לבקר אצל התכשיטן פעם בשנה לבדיקות תיקון תכשיטים ולניקוי שלהם פעמיים בשנה. החל מהחלפת יהלומים חסרים ועד לשינוי גודל הטבעות, ביקור אצל איש מקצוע יחזיר את התכשיטים שלכם למצבם המקורי המדהים.

3. למדו כיצד לנקות תכשיטים בבית

אין לנו זמן לבקר תכשיטן באופן קבוע, לכן כדאי ללמוד כיצד לנקות תכשיטי כסף או תכשיטי זהב בעזרת הפתרונות הפשוטים הבאים:

 

לתכשיטי זהב יש להשרות בתערובת של 2 כוסות מים חמים עם כמה טיפות נוזל כלים במשך כ-15 דקות. קרצפו אותם בעדינות עם מברשת שיניים רכה לניקוי אזורים קטנים, שטפו במים חמים וייבשו.

 

לניקוי תכשיטי כסף יש לשטוף במים חמים ואז לייבש. אם יש לכם כסף מוכתם יותר, טבלו אותו בתמיסה של ½ כוס חומץ לבן ו-2 כפות סודה לשתייה למשך 2-3 שעות כדי לגרום להם להיראות חדשים לגמרי. שימו לב שכסף נשרט בקלות, לכן הימנעו משימוש במברשת שיניים כדי לקרצף ובמקום זה נגבו עם מטלית נקייה ורכה.

 

עבור יהלומים יש להשרות בכוס מים חמים עם כוס אמוניה למשך כ-20 דקות. קרצפו בעדינות חלקים בעזרת מברשת שיניים רכה לניקוי בין איזורים ונקיקים קטנים. שטפו הכל במים חמים, ואווררו לייבוש.

4. היזהרו מכלור וסבון

סבון יכול להקהות זהב, אז נסו להוריד את תכשיטי הזהב שלכם במקלחת, בעת נטילת ידיים וכשאתם שמים קרם. בנוסף, כלור ידרדר את מצב התכשיטים, אז הימנעו מלענוד את התכשיטים היקרים שלכם בבריכה.

 

עקבו אחר הטיפים הקלים האלה כדי לוודא שהתכשיטים שלכם תמיד מבריקים כמו יהלום (או זהב, או כסף, או כל מתכת יקרה אחרת ופנינים).

 

יש לכם שאלות נוספות? אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום באתר https://milliondiamonds.co.il/