שיטות עבודה מומלצות לשימוש באוויר דחוס

חשוב להקפיד על תקני התעשייה לטיפול במדחסי אוויר, הן מטעמי בטיחות והן למען ייעול עלויות התפעול. למדו כיצד פועל מדחס האוויר שלכם כדי שתוכלו לזהות כל בעיה ולמזער את ההוצאות. העריכו את צרכי האוויר הדחוס שלכם והשתמשו בהגדרות אוטומטיות, והפעילו את מערכת האוויר הדחוס למטרותיה המיועדות כדי לתעדף את רווחתם ובטיחותם של חברי הצוות שלכם. ודאו שכולם בצוות מבינים את העלויות התפעוליות ואת תקני הבטיחות הקשורים לשימוש באוויר דחוס.

 

עליכם להבין היטב את מערכת האוויר הדחוס שלכם – כיצד היא בנויה, אילו יישומים יש לה ומתי וכיצד להשתמש בה ביעילות. בצעו תחזוקה מונעת קבועה כדי להפחית את ההוצאות הכרוכות בהפעלתה. במאמר זה תלמדו עוד כיצד לשפר את הפרודוקטיביות, האמינות והבטיחות של מערכת האוויר הדחוס שלכם.

עבודה עם אוויר דחוס: כיצד להשתמש נכון במדחסי האוויר שלכם

למדו ליישם את השיטות הטובות ביותר עבור מערכות מדחס אוויר על ידי הבטחת בטיחות העובדים והפחתת הוצאות התפעול שלכם ככל האפשר. איזה מדחס אוויר תבחרו, איך הוא מותקן ואיך אתם משתמשים בו יקבעו את יעילותו. לפרטים נוספים על שיטות העבודה המומלצות לעבודה עם מדחס אוויר, המשיכו לקרוא:

1. רכשו את מדחס האוויר הטוב ביותר עבור השימוש שלכם

ודאו שאתם בוחרים מדחס אוויר שמותאם היטב לצרכים שלכם. עיינו באפשרויות שונות של מדחס אוויר והיישומים שלהן. מערכות מדחס שונות מתאימות יותר לסביבות שונות. לדוגמה, מדחסי גלילה נטולי שמן הם הטובים ביותר עבור סביבות עבודה של ייצור תרופות וייצור מזון, מכיוון שהם מפחיתים את זיהום האוויר. מדחסי בוכנה הם הטובים ביותר עבור תעשיות מכונאות ובנייה. עבור היישומים הכבדים ביותר, מדחס בורגי הוא בדרך כלל בחירה מתאימה.

 

חשבו מה הצרכים שלכם ממדחס האוויר ואילו תכונות הכי חשובות לכם. למדו את עצמכם על דגמים שונים של מדחסי אוויר ודברו עם מומחים מקומיים כדי לקבל עצה. כשמדובר באופטימיזציה של השימוש באוויר דחוס, הצעד הראשון הוא לבצע רכישה נבונה. ודאו שאתם שוקלים מה צרכי האוויר הדחוס שלכם ואיזה סוג של מדחס אוויר ישרת את הדרישות הללו בצורה הטובה ביותר.

 

שאלו את עצמכם אם מדחס האוויר שלכם צריך להיות נטול שמן. זה אומר שלבוכנות יש ציפוי טפלון ולא שמן. למדחסים נטולי שמן יש יתרונות רבים – הם טובים יותר לסביבה, הם מספקים אוויר נקי יותר והם נוטים לדרוש פחות תחזוקה. בעת רכישת מדחס האוויר שלכם, אתם יכולים להחליט בין דגמים עם הזרקת שמן או ללא שמן.

2. ודאו שההתקנה של מדחס האוויר שלכם מתבצעת כראוי

היכן וכיצד מותקן מדחס האוויר שלכם יעשה הבדל עצום בעלויות התפעול שלו ובתפקוד בטוח. אם אתם תוהים כיצד להגן על מדחס האוויר שלכם מפני נזק, למדו על מיקום והתקנה נכונים.

 

לתפקוד מיטבי, מדחס אוויר זקוק לזרם עקבי של אוויר קריר, יבש ונקי. ודאו שזרימת האוויר לתוך המדחס אינה מוגבלת או מזוהמת, ויש הרבה אוורור. תנו למדחס האוויר מרחק רב מכל ציוד אחר, במיוחד מכונות שמייצרות אוויר חם. אם המדחס ממוקם בצורה גרועה, מדחס אוויר יכול להפוך למפגע ולפגוע בעצמו בזמן שהוא מנסה לעבוד.

 

עליכם למקם את מדחס האוויר שלכם קרוב ככל האפשר למקום שבו אתם צריכים להשתמש בו. ככל שהאוויר הדחוס צריך לנסוע יותר, כך הוא יהיה פחות יעיל ותהיה יותר הזדמנות לדליפה. הקפידו לחבר מסנן ולקשר את המדחס גם למייבש אוויר וגם למפריד שמן ומים.

 

בעת בחירת מיקום למדחס, קחו בחשבון גם את רמות הרעש. מכיוון שהמכונה יכולה להיות רועשת בזמן שהיא פועלת, נסו למקם אותה במקום שבו הרעש הכי פחות יפריע לכם. אם אתם מציבים את מדחס האוויר שלכם בחוץ, ודאו שהוא מוגן מפני מים ולכלוך.

איך להדריך את הצוות שלכם

כשמדובר בהפעלת מכונות, לעולם אל תזלזלו בחשיבותן של הדרכות נכונות וקבועות. למדו כיצד להכשיר את הצוות שלכם כך שכל מי שעשוי לבוא במגע עם מדחס האוויר שלכם יבין כיצד להשתמש בו בצורה בטוחה ויעילה.

 

למדו את הצוות שלכם על עלויות התפעול של הציוד, ודאו שכולם יודעים לזהות את צליל השריקה הקשור לדליפות אוויר. עברו על שימושים מתאימים ובלתי הולמים באוויר דחוס ואכפו תקנים לגבי מתי וכיצד להשתמש בו. ודאו שכל מי שישתמש במדחס האוויר יודע כיצד לבדוק את הציוד לפני השימוש בו.

 

הקפידו לספק את כל ציוד המגן הדרוש ולהפוך אותו לחובה, כולל הגנה לעיניים ואוזניים. הסבירו אילו סכנות כרוכות בחוסר שימוש בציוד הזה כדי שכולם יבינו את ההימור שהם לוקחים על חייהם. יש הרבה דוגמאות מהחיים האמיתיים לפציעות שנגרמו משימוש לרעה במערכת אוויר דחוס.

 

אתם יכולים להשתמש בסרטוני הדרכה מוכנים מראש כדי להשלים את ההדרכה שלכם במקום. סרטונים יספקו ויזואליות להמחשת נקודות מפתח, אך הקפידו להשתתף בשיחה עם הצוות שלכם לפני ואחרי הצגת סרטון.

 

לאחר הכשרה ראשונית, השתמשו בפוסטרים וברשימות ביקורת כתזכורות יומיות. עיינו שוב בחומרי ההדרכה בזמנים שתוכננו מראש כדי לשמור על המידע טרי אצל חברי הצוות שלכם.

למידע נוסף על מדחסי אוויר

לאוויר דחוס יש אינסוף שימושים והוא חולש על תעשיות רבות ושונות. למרות היישום הנרחב של אוויר דחוס, רבים אינם יודעים איך להשתמש בו בצורה בטוחה ויעילה. בחרו במדחס האוויר המתאים לצרכים שלכם, הבינו את עלויות התפעול שלו ואכפו תקני בטיחות.

 

כשנעשה במדחס שימוש בטוח ויעיל, הוא יכול להיות אחד מחלקי הציוד היקרים ביותר בכל העסק שלכם. למידע נוסף על היישומים, ההוצאות התפעוליות ודאגות הבטיחות הקשורות למדחסי אוויר, צרו איתנו קשר עוד היום.