החשיבות של אנימציה בסרטוני הסבר

אנימציה היא כבר לא רק שיטה לבדר ילדים – אנימציה היא כלי ארגוני שימושי להפליא שניתן להשתמש בו למספר תכונות חשובות. מהסבר על מושגים קשים, דרך הפיכת נושא משעמם למרגש וכלה בעזרה לצופים לשמור על מידע, ישנן מספר דרכים להשתמש באנימציה בסרטון ההסבר הבא שלך.

 

אספנו כמה דוגמאות מדהימות לסרטוני תדמית מונפשים. סרטונים אלה משתמשים באנימציה כדי להשיג מטרה, וננתח מדוע כל אחד מהם מצליח.

 

פרויקט השראה ליציאת מצרים

https://vimeo.com/247976625

 

ניתן לציין כי השימוש באנימציה משלים לטקסט בסרטון. השימוש במסרים עוצמתיים כמונו "גאים במורשתו של האדם" ו"ילדים שחוקרים את עולמם "מתוגבר על ידי סגנון האנימציה וסכמת הצבעים. האנימציות הן רישומים פשוטים, כמעט שנעשו כדי להידמות לספר ילדים. זה הופך את הסרטון המסביר לקליל ומשחק על ההשפעה הרגשית החיובית שיש לפרויקט. משתמשים בצבעים עזים כדי לתאר את ההתרגשות של ילדים אלה כשהם עוברים את החוויה הבונה מאוד.

 

יתר על כן, אלמנטים רבים שנמצאו בטקסט (כמו הפילים בטבע, אנגקור וואט והים) הונפשו גם הם בסרטון. זו טכניקה טובה מאוד, מכיוון שהיא עוזרת לצופה לזהות תמונה עם הטקסט שהוא קורא. זה מקל על הזיכרון של המסר ומגביר את ההשפעה שלו. על ידי שיוך תמונה למסר, הצופה מרגיש שהוא מכיר יותר את תוכן הסרטון, ומציב הבנה טובה יותר של ההשפעה האמיתית של הפרויקט.

 

טיפ: אנימציה היא ויזואלית להפליא! ודא שהוא נראה מושך (למשל, פילים חמודים). בדרך זו יש יותר סיכוי שתשיב תגובה מהצופה.

 

במקרה זה, סרטוני אנימציה היא דרך טובה לתאר תוצאה חיובית כתוצאה משימוש במוצר המשווק. אין צורך בסטטיסטיקה או מספרים תמציתיים, שכן אנימציה זו מתמקדת בסיפוק המשתמש.

 

טיפ: אל תשתמש באנימציה אך ורק כדי להמחיש מספרים ונתונים. השתמש בו כדי לתאר רגש ממשי המתייחס למוצר או לשירות שלך!

 

כפי שאתה יכול לראות, יש הרבה יתרונות לשימוש באנימציה כדי להסביר מושגים קשים או יבשים יותר. ישנן גם אסטרטגיות בהן תוכל להשתמש כדי להמשיך ולהעביר את המסר שלך הביתה – באמצעות צבעי מותג באנימציה, תוך התייחסות לדימוי מותג, תוך שימוש בסוגים שונים של סגנון אנימציה עבור קבוצות מידע שונות; באמצעות אנימציה מופשטת לייצוג רגש, ועוד הרבה יותר.