8 טיפים להישרדות כשנוסעים בחופשת החג

1. ערכו מחקר משלכם

תכננו נסיעות חלופיות למקרה שבו התנועה בדרך הביתה נעשית עמוסה בצורה בלתי נסבלת. האם יש דרך אחרת שעשויה להיות ארוכה יותר אבל עם הרבה פחות תנועה? צאו להתרענן מדי פעם על ידי מציאת כמה מקומות לעצור בהם. בעת טיסה, הקפידו לבדוק את ההגבלות של חברת התעופה מראש כדי להימנע מהפתעות לא נעימות.

 

2. אירזו הכל בצורה קלילה

הימנעו מלהפקיד מזוודות, אם אתם יכולים. כך לא תצטרכו לחכות למטען שלכם על המסוע או לדאוג למתנות חג לקרוביכם. אם אתם מפקידים מזוודות, ודאו שיש לכם את כל התרופות, מסמכים חשובים והרבה בגדים.

 

3. קחו אתכם אטמי אוזניים

קצת קשה לעשות יוגה בשדה התעופה, מה שכן, הדרך הטובה ביותר לברוח נפשית מהסביבה המלחיצה במקום היא להאזין למשהו אחר. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא עם אטמי אוזניים. כך לא תסבלו מבכי תינוק במושב שלידכם, או מדיבורים בקול רם של אנשים סביב. בנוסף, קחו עם מסכת עיניים כדי שתוכלו לישון טוב יותר.

 

4. אל תהיו עצבניים בגלל שאתם רעבים

כאשר הבטן שלכם נוהמת, המוח לא יכול לחשוב בצורה טובה. אתם יכולים בקלות להיכנס לשורה הלא נכונה, לקחת את התור הלא נכון, או גרוע מזה, להרגיז דייל תמים. מומלץ לארוז חטיפים ומשקאות, כך שאתם ובני משפחתכם תוכלו להנות מהדרך כמו מהחופשה עצמה.

 

5. שלחו מתנות או תנו כרטיסי מתנה

מומלץ לשלוח מתנות עטופות או להמתין עד שתגיעו ליעד שלכם כדי לעטוף אותן. משלוח מתנות מראש או כרטיסי מתנה הם הפתרונות הטובים ביותר שיקלו עליכם אם אתם מעוניינים לצאת לחופשה בתקופת החג.

 

6. נסיעות בזמני שיא

כולנו מכירים את העומסים שלפני החגים. אלה זמני הנסיעה הצפופים ביותר של השנה, והם יכולים גם לגרום לכם למשבר גדול. אפשרות טובה היא לצאת מוקדם ביום החג או בלילה שלפני וכך להימנע מהתנועה.

 

7. סעו מוקדם או מאוחר יותר ביום

הנתונים הסטטיסטיים של טיסות מראים כי מטוסים שנוסעים מוקדם יותר ביום הם בעלי ביצועים טובים יותר מבחינת זמנים. אם הטיסה שלכם תבוטל, תהיה לכם אפשרות לקחת טיסה בהמשך היום. הזמן הטוב ביותר לנסוע בכבישים הוא כאשר כולם ישנים – מוקדם בבוקר או מאוחר בלילה. אתם תמיד יכולים לתפוס תנומה כאשר אתם מגיעים ליעד שלכם או בדרך לשם (אם אתם לא נוהגים, כמובן).

 

8. הכינו את עצמכם לבלתי צפוי

חשבו קדימה ותכננו בהתאם. השאירו לכם זמן לפני טיסות כדי להתמודד עם אבטחה, וזמן נוסף בין קונקשנים.