מדוע הטמפרטורה במקרר היין שלי משתנה?

האם אתה מבחין בשינוי בטמפרטורה של מקרר היין שלך? אל דאגה זה נפוץ כמעט עם כל המקררים ואנחנו כאן כדי להסביר מדוע. אנחנו מוכרים מקררי יין כבר למעלה משני עשורים, כך שנוכל לומר בביטחון שאנחנו יודעים על מה אנחנו מדברים. שינוי טמפרטורה נפוץ זה לא אמור להיות מדאיג, אך כשמדובר בשימור יינות, כדאי שתשקול לעומק את טכנולוגיית הקירור במקרר שלך, כי אפילו תנודות קטנות יכולות להשפיע על שימור היין שלך.

 

טמפרטורת אוויר לעומת טמפרטורה נוזלית

התרמוסטט במקרר היין שלך מודד את האוויר בתוך ארון המקרר שלך. טמפרטורת אוויר זו משתנה באופן קבוע מכיוון שמערכת הקירור הרגילה במקרר נדלקת ומכבה מעת לעת, מה שגורם לטמפרטורה לרדת ולעלות שוב. טמפרטורות נוזלים נשארות יציבות הרבה יותר ולא תנודדו במקרר.

 

מדוע מקרר היין שלי לא נשאר בטמפרטורה שנקבעה?

כמו שהזכרנו קודם, מערכת הקירור המדחסית הסטנדרטית במקרר יין נדלקת ומכבה מעת לעת וגורמת לתנודות בטמפרטורה שהתרמוסטט שלך קורא. מכיוון שטמפרטורת האוויר בארון עולה על הטמפרטורה שנקבעה בתצוגה, מערכת הקירור תיכבה. ואז, כאשר הטמפרטורה יורדת כמה מעלות מתחת לטמפרטורה שנקבעה, מערכת הקירור תופעל שוב. זה מסמל את השינוי שאתה רואה בטמפרטורת התרמוסטט שלך.

 

שוב, זה לא השתקפות של טמפרטורת הנוזל בבקבוקי היין שלך. עם זאת, תנודות גדולות בטמפרטורה עלולות להזיק ליינות המזדקנים, ולכן אנו ממליצים לבחור מקרר יין עם מערכת קירור איכותית המגבילה את תנודות טמפרטורת הארון שלכם, כמו מקררי היין Allavino Tru-Vino. במקום להדליק ולכבות לחלוטין, מערכת הקירור מספקת אט אט אוויר קריר יותר כשהיא מגיעה לטמפרטורה שנקבעה ויותר אוויר קר כשהטמפרטורה מתחילה לרדת. זה משאיר טווח תנודות מינימלי מאוד, שמגן על היינות שלך.

 

האם אני עדיין צריך לאחסן את היין שלי במקרר יין?

כן! אין אמצעי טוב יותר לאחסן את אוסף היין שלך מאשר ביחידה ייעודית ומעוצבת במיוחד למטרה זו. מקררי יין, בניגוד למקררים ביתיים סטנדרטיים, נועדו להגנה ולשימור יין. הם שומרים על הטמפרטורות המתונות לאורך כל הדרך, ומבטיחים שהיינות אינם משתבשים בטרם עת. הם גם שומרים על הלחות האופטימלית לאחסון יין ולשימורו, שהוא היבט מאוד מוערך של שימור יין. זה מבטיח שהפקקים שלך לא מתייבשים וחושפים את היין שלך לחמצן וגורמים לאיכות וטעם של היין שלך להתדרדר. שוב, איננו יכולים להדגיש זאת מספיק, אך בחירה במקרר יין עם מערכת קירור איכותית היא חיונית. אם אתה זקוק לעזרה בבחירת מקרר יין, אל תהסס להתקשר למומחי המוצר שלנו.