קטטרים ובריחת שתן

האם אתם מוצאים את עצמכם עם חשק להשתין לאורך כל היום? האם זה קורה גם אחרי שאתם הולכים לשירותים? האם זה מרגיש כאילו שלפוחית ​​השתן שלכם אף פעם לא ריקה באמת?

 

אם אתם נתקלים באחד מהדברים האמורים לעיל, יתכן שאתם מתמודדים עם מצב המכונה לפעמים בריחת שתן ממלאות יתר, שהרופאים עשויים לטפל בה לפעמים על ידי קביעת שימוש בקטטר לסירוגין.

מהי בריחת שתן עקב מלאות יתר?

בריחת שתן זו מתייחסת להצפת השתן בשלפוחית, מה שקורה מכיוון שהשלפוחית ​​אינה מתרוקנת לגמרי.

 

במילים אחרות, שלפוחית ​​השתן עדיין שומרת על שתן לאחר שהלכתם לשירותים, ואז השתן דולף החוצה באופן לא רצוני. זה נקרא גם אי ריקון שלפוחית ​​השתן או שימור שתן בשלפוחית, כלומר השלפוחית ​​שומרת על שתן גם לאחר ניסיון לרוקן אותה.

 

אך כיצד מתרחשת בריחת שתן ממלאות יתר? מה גורם למלאות יתר?

 

בריחת שתן זו עלולה להתרחש בשל מגוון סיבות שונות, בדיוק כמו סוגים אחרים של בריחת שתן.

 

הגורמים הפוטנציאליים לדליפה עשויים לכלול:

 

  • שרירי שלפוחית ​​השתן פגומים או מזדקנים.
  • שרירי רצפת האגן חלשים.
  • חסימה של השופכה (עקב ערמונית מוגדלת או חסימה אחרת).
  • שרירי שלפוחית ​​השתן או רצפת האגן חלשים.
  • פגיעה עצבית עקב פציעה, כגון פגיעה בחוט השדרה, או מצב רפואי אחר כמו מחלת פרקינסון או טרשת נפוצה.
  • תופעות לוואי מסוגים מסוימים של תרופות.
  • הריון ו/או לידה.

 

אלה רק חלק מהסיבות לכך שמישהו עלול לחוות בריחת שתן על רקע חוסר ריקון שלם של שלפוחית ​​השתן.

כיצד אוכל לנהל שגרה עם בריחת שתן ממלאות יתר?

כאשר אתם מתחילים לראות סימנים של בריחת שתן, הנטייה הראשונה שלכם היא לנהל את הבעיה באופן פרטי על ידי רכישת מוצרי ספיגה כמו רפידות או חיתולים או תחתונים סופגים. עם זאת, לעולם אינכם צריכים לאבחן את עצמכם או לנסות לטפל בעצמכם בבעיה רצינית בשלפוחית ​​השתן.

 

מצב כמו בריחת שתן עלול לגרום לכך ששלפוחית ​​השתן שלכם לא מתרוקנת לגמרי מעצמה, או שאולי יש לכם בעיה בסיסית חמורה יותר הגורמת לתסמינים יוצאי דופן אלה.

 

למרות ששימוש במוצרי ספיגה בהחלט יכול לעזור לתפוס כל דליפה, זה לא מטפל בשורש הבעיה. אתם לא צריכים לחיות עם בריחת שתן. ישנן דרכים לטפל ואף לשפר מצב זה, בהתאם לאנטומיה של כל אדם ולנסיבותיו הייחודיות.

 

לכן כל כך חשוב לדבר עם רופא מוסמך בהקדם האפשרי כאשר יש לכם סימפטומים של בריחת שתן, אי ריקון שלפוחית ​​השתן, שימור שתן או משהו אחר הקשור למערכת השתן שלכם.